SternJob - Recruitment - Język niemiecki - dlaczego warto go znać

Język niemiecki - dlaczego warto go znać

   Język niemiecki jest w  grupie 15 języków germańskich, tworzących jedną z gałęzi indoeuropejskiej rodziny językowej. Prawie 130 milionów ludzi w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu, Belgii, Liechtensteinie i w południowym Tyrolu (Włochy) mówi w języku niemieckim jako języku ojczystym albo używa tego języka stale jako drugiego języka (mniejszości). Warto zwrócić uwagę, że język ten jest najczęściej mówionym językiem ojczystym w Unii Europejskiej i jednym z dziesięciu najczęściej używanych języków w ogóle. 

   Popularność tego języka ma związek z silną gospodarką nadająca językowi dużej atrakcyjności. Stanowi ona podstawę aktywnej polityki rozpowszechniania języka, która wspiera placówki nauki języka w kraju i za granicą, przyznaje stypendia lub opracowuje oferty studiów dla studentów międzynarodowo mobilnych. Wszystko to świadczy o znacznym wzroście zainteresowania językiem niemieckim zwłaszcza u nowych czołowych graczy na rynku jak Chiny, Indie i Brazylia. Co ciekawe popularności języka niemieckiego słychać w Azji, gdzie w niektórych regionach od 2010 roku wzrosła ona czterokrotnie.

   W Niemczech istnieją większe rodziny dialektów, należą do nich na przykład bawarski, alemański, westfalski, brandenburski i północno-dolnoniemiecki. Zróżnicowanie regionalne języka mówionego jest dość duże; na ogół dialekty tracą jednak na znaczeniu.

   Globalizacja oraz łatwy dostęp do internetu uławia nauke języka. Dzięki darmowymy aplikacją, filmom czy audycją można w łatwy sposób opanować podstawy języka.

Wyróżnione ogłoszenia